Witaj na stronie #drukujdlalekarza

Jesteśmy grupą pracowników, doktorantów i studentów Politechniki Poznańskiej, która odpowiedziała na apel służby zdrowia dotyczący braków w zaopatrzeniu w środki ochrony indywidualnej. Produkujemy przyłbice dla lekarzy chcąc zwiększyć ich szanse w walce z koronawirusem.

Akcja zrodziła się na Wydziale Inżynierii Mechanicznej. Pracujemy na urządzeniach będących własnością Politechniki Poznańskiej wykorzystując Laboratorium Szybkiego Prototypowania. Korzystamy z materiałów zakupionych przez Politechnikę Poznańską, pozyskując je równolegle od sponsorów. Dołączyli do nas pracownicy Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki a także studenci Akademickiego Klubu Lotniczego Aero Design.

Jeśli dysponujesz drukarką 3D możesz nam pomóc drukując stelaże do przyłbic. Stelaże możesz zostawić w punkcie deponowania, a jeśli stosujesz się do zasady #zostanwdomu wypełnij formularz, a odbierzemy wydruki od Ciebie z domu.

Jeśli jesteś lekarzem i potrzebujesz przyłbicy – zapoznaj się z informacjami.

Jeśli jesteś pracownikiem lub studentem Politechniki Poznańskiej i chcesz przyłączyć się do akcji – po prostu daj nam znać. Jeśli nie dysponujesz drukarką 3D możesz nam pomóc w logistyce, w transporcie półproduktów i przyłbic, a także w ich montażu.